Domki letniskowe Ukta

Wakacje na mazurach na polu namitowym lub w domkach letniskowych w miejscowoścu Ukta, to bardzo dobry pomysł. Przy okazji być może będziecie chcieli wcielić się w turystów odkrywców i obejrzycie różne rzeczy w okolicy. Czekają na Was piękne, wielkie jeziora, między innymi Jezioro Łuknajno, Jezioro Tałty i oczywiście Jezioro Śniardwy, czy Jezioro Bełdany. Każde z tych jezior jest niesamowite i na pewno nie będziecie się tutaj nudzić.

W Ukta znajdziecie miejscowość Kadzidłowo, a w nim Park Dzikich Zwierząt. Warto go odwiedzić i zobaczyć dziekie zwięrzęta, jakich na codzień nie macie okazji spotkać. Innymi miasteczkami w najbliższej okolicy, wartymi zwiedzenia są Mrągowo, Mikołajki, ale oczywiście też Krutyń iRuciane-Nida, Mikołajki. Nie będę się rozwodzić nad, odwiedź pole namiotowe nad Krutynią i sami sprawdźcie możliwości.

Na koniec jeszcze powiem o pomniku przyrody Krutyniu. 160-letni, osiemnastometrowy dąb szupułkowy,spleciony z 27-metrową, 270-letnią sosną, spotkacie go w Mazurskim Parku Krajobrazowym.